Rozlicz PIT Online

e-PIT

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38.

Usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Ministerstwo Finansów przygotowało portal "Twój e-PIT" do samodzielnego rozliczenie podatku PIT. Znajduje się pod adresem www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit. Choć serwis działa od trzech lat, nie cieszy się dużą popularnością. Większość osób wciąż wybiera samodzielne rozliczenie lub korzystają z wyspecjalizowanych narzędzi do rozliczenia PITów. Jedną z najpopularniejszych jest PITax, który jest darmowy, nie wymaga instalacji oraz podpowiada ulgi podatkowe i gwarantuje prawidłowość rozliczenia. >>Kliknij tutaj, aby rozliczyć PIT online<<

Jak skorzystać z portalu e‑PIT?

Aby się zalogować, przygotuj swoje dane:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
  • kwotę przychodu, z rozliczenia za 2022 rok,
  • kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2023 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy),

Potwierdź kwotę nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2022 r.

Po zalogowaniu możesz od razu złożyć formularz lub wybrać wcześniej odpowiednie ulgi. Nie zapomnij wskazać organizacji, której przekażesz 1,5% podatku (wpisz: Fundacja Wolności KRS 0000428743).

Jak złożyć e-PIT przez internet?

Uwaga! Jeśli nie zdążysz rozliczyć PIT do 30 kwietnia (w tym roku do 2 maja z uwagi, że 30go kwietnia wypada w sobotę), fiskus zrobi to za Ciebie. Ale uwzględni tylko te ulgi, z których skorzystałeś w roku poprzednim. Dlatego lepiej rozlicz się sam. Skorzystaj z rozliczenia online >>kliknij tutaj<<

Od 15 lutego możesz sprawdzić jak został policzony twój e-Pit, przez Krajową Administrację Skarbową. Żeby to sprawdzić, trzeba zalogować się na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Aby się zalogować, użyj jednej z trzech opcji, sam decydujesz którą:

  • - bezpłatnego Profilu Zaufania,
  • - kwalifikowanego podpisu elektronicznego
  • - dane autoryzacyjne, czyli twój numer PESEL i wybrana przez system kwota przychodów z poszczególnych pozycji informacji od płatników: PIT-11, PIT-8C, PIT-40A z poprzedniego roku podatkowego.

Wybierasz czy zgadzasz się z tym rozliczeniem, możesz dodać komu przeznaczyć w tym roku 1,5% podatku albo czy korzystałeś z ulg, czy rozliczasz się razem z małżonkiem, czy jako samotny rodzic. Uwaga! System domyślnie uwzględnia tylko te ulgi, z których skorzystałeś w poprzednim roku.

Możesz też rozliczyć się w łatwy sposób korzystając z PITax. Kliknij w baner, aby przejść do PITax:

Rozlicz PIT za darmo

Otrzymasz największy zwrot podatkowy, pomoc ekspertów za darmo oraz gwarancję poprawności rozliczeń.
Rozlicz PIT Online

homemagic-wandcrossarrow-rightmenu-circlecheckmark-circle