Rozlicz PIT Online

Do kiedy złożyć PIT?

Poniżej przedstawiamy terminy rozliczenia najpopularniejszych form opodatkowania.

PIT-37, PIT-36, PIT-38 i PIT-39 do kiedy?

Podatnicy, którzy w roku podatkowym byli na umowie o pracę, o dzieło, na zleceniu lub prowadzą pozarolniczą działałność gospodarczą muszą złożyć PIT-37, PIT-36, PIT-38 lub PIT-39 do 30 kwietnia.

Swój PIT możesz rozliczyć za darmo klikając w link.

PIT-28 do kiedy - ryczał ewidencjonalny?

Podatnicy, którzy uzyskali przychód zryczałtowany tj. z działalności gospodarczej, umów najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub podobnych umów muszą złożyć PIT-28 do 28 lutego.

Swój PIT możesz rozliczyć za darmo klikając w link.

Jakie są rodzaje PITów?

Dla umowy o pracę, o dzieło oraz na zlecenie należy złożyć PIT-37. Natomiast PIT-36 jest przeznaczony dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

PIT-28 dotyczy rozliczenia uzyskanych przychodów opodatkowanych w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencyjnych. Dotyczy to pozarolniczej działalności gospodarczej, umowy najmu (oraz innych podobnych umów) w ramach działalności gospodarczej lub poza nią tj. wynajem prywatny.

Uwaga! Jeśli nie zdążysz rozliczyć PIT do 2 maja, fiskus zrobi to za Ciebie. Ale uwzględni tylko te ulgi, z których skorzystałeś w roku poprzednim. Dlatego lepiej rozlicz się sam. Swój PIT możesz rozliczyć za darmo klikając w link.

Każdy PIT prócz formularzy karty podatkowej (PIT-16A, PIT-16, PIT-16Z) możesz złożyć w formie interaktywnego pliku PDF.

Im wcześniej złożysz PIT, tym szybciej otrzymasz zwrot podatku. I odwrotnie, im później go złożysz, tym więcej czasu będziesz mieć na uiszczenie należnego podatku.

PIT możesz złożyć bezpośrednio na portalu podatki.gov.pl lub przy pomocy formularza interaktywnego.

homemagic-wandcrossarrow-rightmenu-circlecheckmark-circle